Description
Description
| Duty cycle 40 °C | 600 A / 40 % |
| 470 A / 100 % | |
| Wire speed | 0.5 m/min - 25 m/min |
| Roller assembly from factory | 1.0-1.2mm UNI / Steel |
| Reel diameter | D200/D300 |
| Torch connection | Euro central connection |
| Protection class | IP23 |
| EMC class | A |
| Dimensions (L x W x H) | 660 mm x 280 mm x 380 mm |
| Weight | 15 kg |
| Standards | IEC 60974-1, -5, -10 CL.A |
Parameters
Parameters
EMC class:
A
Weight:
15 kg
Roll mounting from factory:
1.0-1.2mm UNI / Steel
Standards:
IEC 60974-1, -5, -10 CL.A
Duty cycle 40°C:
600 A / 40 %, 470 A / 100 %
Torch connection:
Euro central connection
Spool diameter:
D200/D300
Dimensions (L × W × H):
660 mm x 280 mm x 380 mm
Wire speed:
0.5 m/min - 25 m/min
Protection class:
IP23